kinonamai.lt

Naujienos

Ką reiškia filmo „Pelėdų kalno“ simbolis – saga su raiteliu?

2018-02-13

Partizanų vadas išrauna sagą su raitelio figūra. Jis jaudinasi, jo rankos dreba tariant žodžius: „Čia ne paprasta saga. Kai užaugsi, iš jos nusikalsi sidabro kulką, tada bet ką nugalėsi. Nori? O tu man už tai – šitą Lietuvos vėliavą. Uždengsiu ja krūtinę, ir priešo kulkos – atšoks kaip nuo šarvo“, – tai scena iš Audriaus Juzėno režisuotos istorinės dramos „Pelėdų kalnas“

C. Boseman vos nepraleido šanso tapti Juodąja pantera

2018-02-13

Kai Chadwick Boseman gavo skambutį iš savo agento suvaidinti kino studijos „Marvel“ personažą, aktorius ilgai dvejojo ir nesiryžo iškart priimti pasiūlymo. Vis dėlto, broliai Anthony ir Joe Russo – dvejų „Kapitonas Amerika“ (orig. „Captain America“) ir būsimo „Keršytojai. Begalybės karas“ (orig. „Avengers: Infinity War“) filmų režisieriai – kartu su kino studijos „Marvel“ prezidentu Kevin Feige įtikino C. Boseman tapti naujausia „Marvel“ visatos žvaigžde – Juodąja pantera.

Aktorius Gary Oldman: „Riebalų kostiumas, lateksas ant veido, viskis ir cigaras – štai taip mes nufilmavome juostą „Tamsiausia valanda“! Dalintis

2018-02-06

Auksinį gaublį už vaidmenį istorinėje dramoje „Tamsiausia valanda“ (angl. „Darkest Hour“) pelnęs aktorius Gary Oldman šiandien laikomas realiausiu kandidatu išsinešti geriausiam aktoriui skirtą Oskarą kovo 4-ąją vyksiančioje Oskarų apdovanojimų ceremonijoje. Kaip tikina aktorius, filmo „Tamsiausia valanda“ kūrimo istorija galėjo pasisukti absoliučiai kita linkme - pirmąsyk gavęs pasiūlymą atlikti Vinstono Čerčilio vaidmenį šiame filme, vyras jo atsisakė! „Žiūrėdamas į veidrodį negalėjau įžvelgti savyje V. Čerčilio. Jeigu man būtų pasiūlę Adolfo Hitlerio ar Nevillio Chamberlaino vaidmenis, tai būtų buvę kur kas paprasčiau – man tereikėtų numesto svorio ir užsiauginti ūsus. Tačiau V. Čerčilis? Tai atrodė pernelyg nerealu!“, - tikina kultinis aktorius, kurio apsisprendimą vaidinti nulėmė žinia, jog režisuoti filmą ėmėsi Joe Wright.

„Kino pavasarį“ atidarys savo tema ir menine verte vienas svarbiausių pastarųjų metų filmų

2018-02-06

Pradedančių kino kūrėjų talentams nuolatinį dėmesį skiriantis festivalis „Kino pavasaris“ 2018 m. atidarymo filmu pasirinko Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą ir debiutą apdovanoto prancūzo Xavier Legrand'o juostą „Sūnaus globa“ (angl. „Custody“, pranc. „Jusqu'à la garde“). Meistriškai visam pasauliui aktualia tema sukurtas filmas įtraukia žiūrovą ir išlaiko jo rimtį iki paskutinių kadrų bei primena apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas.

„Kino pavasaryje“ bus rodomas naujausias „Tobulų melagių“ režisieriaus filmas

2018-02-02

23-iasis „Kino pavasaris“ sausį užbaigė programos „Festivalių favoritai“ pristatymo vakaru. Renginyje supažindinta su labiausiai tarptautiniuose festivaliuose sužibėjusiais filmais, tarp kurių – naujausia „Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese drama, Kanuose kelis apdovanojimus pelnęs drąsus Robino Campillo darbas, garsios lietuviškų šaknų turinčios švedų atlikėjos, aktyvistės Silvanos istorija bei kiti profesionalūs šiuolaikinio kino pavyzdžiai. Iš viso programoje – 25 pilnametražiai ir 10 trumpo metro filmų.