kinonamai.lt

„TAS: antroji dalis“ taps ilgiausiu siaubo filmu kino istorijoje: įdomiausi faktai atskleidžia, kas vyko filmavimo užkulisiuose

„TAS: antroji dalis“ taps ilgiausiu siaubo filmu kino istorijoje: įdomiausi faktai atskleidžia, kas vyko filmavimo užkulisiuose

Pirmoji “TAS” dalis susižėrė 700 milijonų dolerių ir tapo visų laikų daugiausiai uždirbusia siaubo žanro juosta. Jau šį penktadienį, rugsėjo 6 dieną, Lietuvos kino teatruose po dviejų metų pertraukos pasirodo juosta „TAS: antroji dalis“, kuri taip pat pasižymės rekordu – taps ilgiausiu siaubo filmu kino istorijoje ir prie ekranų žiūrovus prikaustys net 2 valandas 49 minutes. Artėjančios premjeros proga surinkome įdomiausius faktus apie „TAS: antroji dalis“, kuriuos sužinoję šį siaubo filmą žiūrėsite su dar didesniu malonumu.

- Pirmoje “TAS” dalyje klouną Penivaisą vaidinantis Billas Skarsgardas turėjo nebendrauti su aktoriais vaikais tam, kad jų išgąstis prieš kameras būtų kuo labiau natūralus. Todėl filmuodamasis antroje dalyje, jis džiaugėsi galėdamas su kolegomis matytis kiek tik nori – juostoje veiksmas vyksta po 27  metų, tad ir veikėjai vaizduojami jau užaugę, o juos vaidinantys aktoriai – puikūs B. Skarsgardo bičiuliai.

- B. Skarsgardas viename interviu prisipažino, kad net ir pasibaigus filmavimams, jį naktimis kamavo košmarai. Įdomu tai, kad sapnuose jis įsikūnydavo į kitus filmo herojus ir jam teko kovoti su Penivaisu, o ne juo būti.

- Filmavimo metu aktorius Jamesas McAvoy’us kovų su Penivaisu metu patyrė gan rimtas kojų traumas.

- Aktorius Jay Ryanas (jis filme suvaidino Beną Hanscomą) prieš tapdamas aktoriumi dirbo klounu.

- 2018 metų balandį, kuomet buvo paskelbta, jog greičiausiai antrojoje filmo dalyje Richie Tozierį vaidins Billas Haderis, po poros dienų mirė 1990 metais šį herojų įkūnyjęs  Harry’is Andersonas.

- Filmas tęsia sutapimų virtinę su skaičiumi 27. „TAS: antroji dalis“ premjera visame pasaulyje įvyks 2019 m. rugsėjo 6 dieną (9+6+2+0+1+9 = 27). Pirmoji filmo dalis pasirodė rugsėjo 8 dieną, 2017 metais (9+8+2+0+1+7 = 27). Veiksmas antroje dalyje vyksta praėjus 27  metams nuo įvykių, matytų pirmojoje dalyje.

- Iki oficialiai paskelbiant filmo pavadinimą, jis buvo sutartinai vadinamas kodiniu žodžiu “Largo”.

- Antroje dalyje pamatysime ir vaikus, kurie filmavosi pirmame filme. Tiesa, filmo kūrėjams teko gerokai pavargti juos jauninant kompiuterinėmis programomis, nes vaikų išvaizda per porą metų labai pasikeitė, o pagal scenarijų jie turėjo atrodyti taip pat, kaip tuomet, kai buvo filmuojama juosta “TAS”.

- „TAS: antroji dalis“ filmavimai truko 86 dienas.

- Aktorė Jess Weixler, vaidinusi Audrą, filmavimų metu buvo nėščia.

- Kalbama, jog „TAS: antroji dalis“ pamatysime vieną sceną, kuri buvo iškirpta iš pirmosios filmo dalies. Scena vyksta prieš kelis šimtus metų, o joje rodoma, kaip Penivaisas praryja kūdikį. Kūrėjai nusprendė ją pašalinti dėl itin žiauraus vaizdo.

- Viename Australijos mieste susirūpinę tėvai bandė uždrausti filmo plakatų kabinimą gatvėse, nes teigė, kad jų vaikai ėmė sapnuoti košmarus.

Šio pagal vieną šiurpiausių Styveno Kingo romanų sukurto filmo pirmojoje dalyje bendromis pastangomis nugalėję klouną Penivaisą, nedideliame JAV Derio miestelyje gyvenantys septyni bičiuliai („Nevykėlių klubas“) pamažu užmiršta kraupiosios vasaros siaubus. Tačiau Penivaisas jų niekuomet neužmiršo. Ir dabar į kino teatrus grįžtančioje juostoje „TAS: antroji dalis“ pamatysime, kas nutiks po minėtosios vasaros prabėgus 27 metams.

Dabar šiurpą keliantis klounas Penivaisas vėl sugrįžta terorizuoti miestelį. Pajutę nepaaiškinamą trauką, jau suaugę „Nevykėlių klubo“ nariai taip pat sugrįžta namo, kur jų laukia lemiama akistata su savo vaikystės siaubais ir keršto ištroškusiu kraupiuoju klounu.

Suaugusius „Nevykėlių klubo“ narius antroje dalyje vaidina tokios žvaigždės kaip Billas Skarsgardas, Jamesas McAvoy‘us, Jessica Chastain, Billas Haderis ir kiti. Beje, internete pasirodė apžvalgų, kuriose būtent pastarasis aktorius giriamas už vaidybą ir spėjama, jog būtent B. Haderis dalyvaus netrukus prasidėsiančiose lenktynėse dėl „Oskarų“.

Kuo baigsis Penivaiso teroras bei ši siaubo istorija, pamatysime jau nuo rytoj į kino teatrus atkeliaujančioje siaubo juostoje „TAS: antroji dalis“.

Grįžti