kinonamai.lt

„Tamsusis Feniksas“ taps Iksmenų franšizės „kulminacija“, patvirtina režisierius

„Tamsusis Feniksas“ taps Iksmenų franšizės „kulminacija“, patvirtina režisierius

Fantastinis nuotykių epas „Iksmenai. Tamsusis Feniksas“ (orig. „X-Men: Dark Phoenix“), ketvirtoji „naujos kartos“ dalis, sekanti įvykius po „Iksmenai: pirma klasė“, „Iksmenai: praėjusios ateities dienos“ bei „Iksmenai: apokalipsė“ trilogijos, pasirodysianti kinuose jau birželio mėnesį, filmo režisieriaus Simon Kinberg teigimu taps visų Iksmenų filmų „kulminacija“.

„Ši istorija taps visų šių Iksmenų filmų kulminacija, todėl atrodė tikslinga ir nepabijojome nužudyti vieną iš pagrindinių personažų.“ – sako S. Kinberg, jau ne pirmą kartą kalbėdamas atvirai apie aktorės Jennifer Lawrence personažo Mistikos mirtį.

Paskutinėje serijos dalyje visi mutantai – įskaitant profesorių Čarlzą Ksavjerą (akt. James McAvoy) bei Magnetą (akt. Michael Fassbender) – pasidalins į dvi puses, nežinodami ar išgelbėti, ar sunaikinti vieną iš savų, Džine Grei (akt. Sophie Turner), kai grobuoniška, valdžios ištroškusi Tamsiojo Fenikso jėga grasina užvaldyti jos protą.

Nors filmavimo darbai originaliai buvo užbaigti dar 2017 m. spalį, filmo kūrėjai nusprendė atnaujinti Tamsiojo Fenikso išvaizdą (paversti daugiau „kosminiu“ ir mažiau „liepsnojančiu“, pasak režisieriaus) bei nufilmuoti iš naujo trečiąjį aktą (vietoje to, kad kulminacija įvyktų kosmoso platybėse, visi Iksmenai atsiduria kariniame traukinyje).

Režisierius S. Kinberg pripažįsta, kad jo ambicinga Tamsiojo Fenikso vizija – nuoširdžios šeimos dramos ir superherojų veiksmo derinys – tapo tikru iššūkiu debiutuojant režisūros kėdėje.

„Manau, kad didžiausias iššūkis yra kino juostos moduliavimas, kad turėtume ir didžiulio masto veiksmo scenų, kurių reikalauja šie filmai, ir tikros dramos.“ – sako režisierius.

„Taigi, nors veiksmas vyksta didelėje erdvėje, kur skraido traukinio vagonai, mutantai šaudo žaibais, bet jūs taip pat turite daug emocingo, dramatiško dialogo scenų.“ – teigia S. Kinberg.

Ateityje, kai Iksmenų franšizė atiteks į kino studijų „Disney“ ir „Marvel“ rankas, gali atsirasti drąsios, naujos kryptys, tačiau S. Kinberg visą savo dėmesį skiria paskutinei „naujos kartos“ daliai.

„Aš galvoju apie šio filmo pristatymą ir užbaigimą geriausiu būdu, kaip įmanoma.“ – sako režisierius, prieš pridėdamas: „Ir po to laukia atostogos.“

Fantastinis nuotykių epas „Iksmenai. Tamsusis Feniksas“ Lietuvos kinuose nuo birželio 7 d.

Grįžti