kinonamai.lt

Samuelis L. Džeksonas žino, ko nori – trilerio „Stiklas“!

Samuelis L. Džeksonas žino, ko nori – trilerio „Stiklas“!

Yra keletas aktorių, kurie, atrodytų, turi charizmą, valią ir energiją leidžiančią išjudinti kalnus ir priversti įvykti ko tik širdis pageidauja. Samuelis L. Džeksonas yra vienas iš šių aktorių.

Viena iš žinomiausių istorijų nutiko fantastinio nuotykių filmo „Žvaigždžių karai“ filmavimo aikštelėje, kuomet Mace Windu vaidmenį atliekantis aktorius užsinorėjo violetinio šviesos žiburio, nors paprastai džedajų ir sitų kovose buvo naudojamos tik žalia, mėlyna ir raudona spalvos.

Samuelis L. Džeksonas ne kartą yra prisipažinęs, jog jis tiesiog nuvyko pas režisierių Džordžą Lukasą ir paprašė violetinės spalvos, nes norėjo išsiskirti iš minios masiniame filmo „Žvaigždžių karai: epizodas II – klonų ataka“ mūšyje.

Be to, aktorius taip pat teigia, jog sutiko vaidinti trileryje „Gyvatės lėktuve“ net neperskaitęs scenarijaus, žinodamas tik režisierių, siužetą ir svarbiausia, asmeniškai labai patikusį filmo pavadinimą.

Gali pasirodyti, kad Samuelis L. Džeksonas daro viską, ką tik nori, ir panašu, kad jo naujausias vaidmuo trileryje „Stiklas“ (orig. „Glass“) labai atitinka šią tendenciją.

Genialaus Holivudo režisieriaus M. Night Shyamalan naujasis filmas yra 2000 metais pasirodžiusio filmo „Nepalaužiamasis“ ir 2016 metų trilerio „Skilimas“ tęsinys, tad originalios istorijos gerbėjai pagaliau sužinos kas nutiko Deividui Danui (akt. Briusas Vilisas) ir Samuelio L. Džeksono personažui Elaidža Praisui, dar žinomam Pono Stiklo vardu.

Nors dauguma komiksų kino gerbėjų Samuelį L. Džeksoną dažniausiai susieja su jo vaidmeniu „Marvel“ kino visatoje, Keršytojų generolu Niku Fury, tačiau „Oskarui“ nominuotas aktorius beviltiškai norėjo pakartoti savo, kaip Pono Stiklo, vaidmenį.

Režisieriaus M. Night Shyamalan teigimu, būtent unikali Samuelio L. Džeksono energija ir erzinimai buvo varomasis veiksnys padedantis jam užbaigti scenarijų ir grįžti prie šių veikėjų.

„Jie visą laiką prašė manęs sukurti tęsinį.“ – teigia M. Night Shyamalan.

„Aš dažniau matydavau Briusą, nes jis gyvena rytinėje pakrantėje, tačiau aš keletą kartų sutikau Samuelį Los Andžele ir jis kaskart klausdavo „tai kada darysime tęsinį, šikniau?“ Tai įvyko du kartus! Aš tik atsakydavau „Samai... pakalbėsime vėliau.“ – prisimena režisierius.

Žinoma, kiekvienam piktadariui reikia herojaus, todėl Briuso Viliso nepalaužiamo personažo sugrįžimas buvo kažkas, ką M. Night Shyamalan planavo nuo pačios pradžios, net jei tai reikštų, jog bus sulaužyta auksinė kino studijų taisyklė.

„Tai buvo labai organiška, keista ir nuostabu. Vilisas sutiko vos tik išgirdęs apie sceną filme „Skilimas“. Aš pademonstravau „Skilimą“ kino studijos „Universal“ žmonėms ir filmo, kuris jiems patiko, pabaigoje jie prarado amą ir paklausė: „Ar mes sukūrėme kitos kino studijos filmo tęsinį? Mes negalime to daryti!“ Laimei, aš jau buvau sutaręs su „Disney“ ir paaiškinau jiems visą situaciją, todėl jie nusiramino.“ – teigia režisierius.

Psichologinis trileris „Stiklas“ Lietuvos kinuose jau nuo sausio 18 d.

Grįžti