kinonamai.lt

Paskutinioji „Keršytojų“ dalis ypatinga ne dėl superherojų gausos

Paskutinioji „Keršytojų“ dalis ypatinga ne dėl superherojų gausos

Paskutinioji „Keršytojų“ trilogijos dalis „Keršytojai. Begalybės karas“ (orig. „Avengers: Infinity War“) yra išskirtinė ir visiškai kitokia istorija nei „Marvel“ visatos gerbėjai yra matę per dešimt metų trukusią kino kelionę. Galima būtų manyti, jog šis filmas yra išskirtinis dėl vienoje vietoje surinktų ne tik geriausių, bet visiškai visų „Marvel“ kino visatos superherojų – tai yra didžiulė dalis to, kas daro „Keršytojai. Begalybės karas“ filmą ypatingą, bet tai nėra tikroji priežastis.

Naujausią „Keršytojų“ dalį išskirtine paverčia jos piktadarys: Thanosas. Aktoriaus Josh Brolin įkūnijamas galingiausias „Marvel“ kino visatos piktadarys visiškai kompensuoja ankstesnius nusiskundimus, kad superherojai nesutinka savęs vertų priešininkų. Thanoso dominavimas yra akivaizdus, net prieš surenkant Begalybės pirštinės akmenis. Ir tai nėra tipinis piktadarys, kuris tipiškai istorijos pabaigoje privalo pralaimėti. Priešingai, Thanoso galybė šokiruoja ir žinant, jog visa istorija šįkart į vieną filmą netilpo – kitąmet filmo gerbėjai galės džiūgauti sulaukę filmo tęsinio – nereiktų manyti, kad „Keršytojai. Begalybės karas“ baigsis laiminga nata. Režisieriai Anthony ir Joe Russo ne kartą minėjo, jog šiame filme nei vienas superherojus nėra saugus.


Pasinaudodami tuo, kad „Marvel“ visatos gerbėjai puikiai pažįsta savo mylimus superherojus, režisieriai broliai Russo skiria daugiau laiko pažinčiai su Thanosu. Ir nors neįmanoma humanizuoti visatą naikinančio piktadario, kino juosta „Keršytojai. Begalybės karas“ parodo, kad Thanoso širdyje slypi šis tas daugiau. Tai yra tobulas – ir galbūt vienintelis – filmas, kurį kino studija „Marvel“ galėjo išleisti po itin sėkmingai pasirodžiusios kino juostos „Juodoji pantera“. Vis dėlto, broliai Russo atsiduria nepavydėtinoje padėtyje, nes kitąmet pasirodysiantis tęsinys privalės kartelę pakelti dar aukščiau.

Grįžti