kinonamai.lt

„Nepriklausomybės dienos“ režisierius pristato premjerą „Midvėjaus mūšis“: daugiausia investavo į specialiuosius efektus

„Nepriklausomybės dienos“ režisierius pristato premjerą „Midvėjaus mūšis“: daugiausia investavo į specialiuosius efektus

Katastrofų ir specialiųjų efektų filmų specialistas Rolandas Emmerichas, išgarsėjęs tokiomis juostomis kaip „Nepriklausomybės diena“, „Godzila“  bei „Diena po rytojaus“, pristato naujausią savo darbą, kuriam jau dabar negailima pagyrų. Lapkričio 8 dieną į kino teatrus atkeliauja istorinė veiksmo juosta „Midvėjaus mūšis“, kuri itin tiksliai pasakos apie vieną svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Vaidmenims pakviestos ir itin ryškios Holivudo žvaigždės – Woody Harrelsonas, Dennisas Quaidas, Luke’as Evansas, Nickas Jonas bei Mandy Moore.

„Dabartinė kino industrija turi visas technines galimybes grąžinti žiūrovus 77 metus atgal ir įvykius atkartoti itin tiksliai. Turėdami didžiulį biudžetą galėjome investuoti ne tik į puikius aktorius, bet ir į pačius naujausius specialiuosius efektus. Būtent tai ir padarėme“, – prieš premjerą sakė režisierius.

Midvėjaus jūrų mūšis, įvykęs 1942 m. birželio 4-7 dienomis Ramiame vandenyne, istorikų laikomas vienu svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Praėjus pusmečiui nuo Perl Harboro užpuolimo, Japonijos jūrų laivynas smogė JAV pajėgoms Midvėjaus atole. Ko japonai nežinojo – kad amerikiečiai, iššifravę japonų pranešimus, juos įviliojo į pasalą. Keturias dienas trukusio mūšio metu buvo subombarduoti ir nuskandinti geriausi Japonijos kariniai laivai, žuvo daugiau nei 4000 elitinių japonų karių. Po šio smūgio Japonijos jūrų pajėgos taip ir nesugebėjo atsigauti.

„Nusprendę pasakoti apie įvykį, apie kurį daugelis mūsų kartos žmonių net nėra girdėję, šsikėlėme itin sudėtingą tikslą – iki paskutinės smulkmenos tiksliai atkūrėme lėktuvnešius, lėktuvus, visą įmanomą tuo metu egzistavusią techniką. Radome be galo daug informacijos, nuotraukų, istorinių faktų, kuriuos ignoruoti būtų buvę mažų mažiausia neetiška“, – sakė daugybę apdovanojimų jau pelnęs R. Emmerichas.

Triumfu apvainikuotas amerikiečių istorijos puslapis į kino ekranus bus perkeltas jau lapkričio 8 dieną. Žvilgsnis į specialiuosius efektus ir itin skrupulingai atkurtas karo kasdienybės detales – filmo anonse. 

Grįžti