kinonamai.lt

„Nepatogus Kinas“ - Utenoje

„Nepatogus Kinas“ - Utenoje

„Nepatogus Kinas“ – kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai erdvė geram kinui ir laisvai minčiai, diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.

Šiais metais Utenoje yra pristatomi 3 festivalio filmai. Bilieto į festivalio filmus kainą nustatote jūs patys - mokate tiek, kiek manote/jaučiate, kad verta.

FILMAI:

10.26 d. 18:00 
„Kaip pakeisti pasaulį“ [angl. "How to Change the World"]

Jauna kanadiečių organizacija „Greenpeace“ ryžosi kovoti dėl Planetos Žemės ir paversti aplinkosaugą pasaulio žiniasklaidos susidomėjimo objektu. Apsiginklavę nuoširdžiu idealizmu, nuotykių troškimu ir genialia viešinimo strategija, šie aktyvistai su mažomis valtelėmis pasileido į tolimas jūras, siekdami sukliudyti neleistinoms veikloms, fiksuodami bei dalindamiesi su pasauliu brutaliais banginių žūklės ir ruonių medžioklės vaizdais. Ar ryžtumetės apginti banginius nuo ginkluotų brakonierių? „Kaip pakeisti pasaulį“ - filmas apie beatodairišką žaliųjų drąsą šiandien.
Juostos centre - nuotaikinga ir neįprasta kelionė, kurioje susitikimai su aplinkosaugos aktyvistais, miesto daržų populiarintojais, žinomų restoranų šefais, su kuriais gamina gurmaniškus patiekalus iš ingredientų, rastų konteineriuose. Ar išdrįstumėte valgyti maistą pagamintą iš produktų, rastų šiukšliadežėje? Žaliosios programos centre - „Šiukšlių kulinarija“ kartu su šiandienai aktualiausia problema pasaulyje - atliekų perdirbimu, jų poveikiu aplinkai bei žmonėms.
Juostos kūrėjas dokumentavo savo bendravimą su grupe Kairo policininkų daugiau kaip trejus metus – nuo diktatūrą nuvertusio revoliucijos proveržio iki to momento, kai kariuomenė nuvertė išrinktą prezidentą Morsi. Filme drąsiai ir taikliai akcentuojama apie korumpuotų ir negerbiamų policijos pareigūnų veiklos metodus ir detales. Kaip išgyventumėte revoliucingą socialinę šalyje? Du policininkai akistatoje su revoliuciją išgyvenančia šalimi filme „Kieno šalis”Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais.
Nemokami bilietai į festivalio filmų peržiūras - jau kino namų TAURAPILIS kasoje. Bilietą įsigyti galima ir internetu - taikomas 0,28 Eur bilieto administravimo mokestis.

Grįžti