kinonamai.lt

Kristen Stewart biografiniame filme „Spencer“ stengėsi kuo realiau atvaizduoti princesės Dianos ligą: buvau pasiruošusi viskam

Kristen Stewart biografiniame filme „Spencer“ stengėsi kuo realiau atvaizduoti princesės Dianos ligą: buvau pasiruošusi viskam

Princesės Dianos vaidmenį biografinėje dramoje „Spencer“ gavusios Kristen Stewart pastangas kuo tiksliau atvaizduoti „širdžių princesę“ pastebėjo ne tik žiūrovai – kino kritikai aktorę įvardina kaip vieną realiausių pretendenčių laimėti šių metų „Oskarą“ geriausios aktorės kategorijoje. Pasak pačios kino žvaigždės, dėl jau šį savaitgalį, kovo 11 dieną, pasirodysiančios juostos ji buvo pasiryžusi bet kam, o ypač svarbiu tikslu aktorei tapo užduotis kuo tiksliau atvaizduoti ne tik Dianos išgyvenimus, bet ir jos kančias sergant bulimija.

Ne veltui dramos kūrėjai juostos pavadinimui pasirinko princesės Dianos mergautinę pavardę Spencer, tokiu būdu pabrėždami jos norą pasakojamos istorijos metu grįžti į prieš susituokiant su princu Charlesu egzistavusį gyvenimą, pabėgti nuo karališkosios šeimos, ištrūkti iš rūmų, kuriuose jautėsi vieniša, išduota, nelaiminga. „Dėl šio vaidmens buvau pasiruošusi viskam. Pusmetį mokiausi kalbėti su princesės Dianos akcentu, bandžiau perprasti jai būdingas manieras. Tačiau svarbiausia man buvo nė kiek nepagražinant parodyti, kiek kančių žmogui suteikia sirgimas bulimija. Nenorėjau, kad tai filme pasijustų tik kaip nesunkus sveikatos sutrikimas. Iš tiesų tai baisi liga, kurios padarinius yra pajutę labai daug moterų,“ – interviu sakė K. Stewart.

Ji teigė, kad kuo toliau gilinosi į scenarijų, tuo labiau suprato, kokia princesė Di buvo vieniša. „Nesuprantu, kaip toks šiltas žmogus galėjo neturėti artimų draugų, kurie padėtų, išgelbėtų, ištrauktų ją iš to pragaro“, – pasakojo aktorė.

„Buvome apstulbę, kiek ir kaip Kristen ruošėsi vaidmeniui. Net nesvajojome, kad kažkas gali taip įsijausti, taip tiksliai atkartoti asmenį, kurio net nepažinojo. Esu įsitikinęs: K. Stewart verta visų įmanomų „Oskarų“ statulėlių“, – aktorei liaupsių negaili dramos režisierius Pablo Larrainas.

Jam pritaria ir buvęs princesės Dianos asmens sargybinis Kenas Wharfe'as, kuris pamatęs filmą neslėpė susižavėjimo K. Stewart: „Iš visų aktorių, kada nors vaidinusių Dianą, ji yra artimiausia princesei. Jai pavyko įsijausti, pakartoti manieras tobulai.“

Biografinė drama „Spencer“ vaizduoja princesės Dianos bei princo Charleso santuokos pabaigos pradžią ir prasideda pasakojimu apie 1992-uosius. Britų karališkajai šeimai priklausančiame Sendringemo dvare Norfolko grafystėje verda pasiruošimas Kalėdoms. Būtent šiame dvare didžiausias metų šventes sutiks karalienė Elžbieta II ir visa jos šeima.

Į Norfolką atvyksta ir princesė Diana. Per dešimtmetį, praleistą santuokoje su princu Charlesu, ji apie karališkąją šeimą ir jos papročius bei prievoles sužinojo daugiau nei pakankamai. Dianai jau nebėra paslaptis ir jos sutuoktinio romanas su kita moterimi – Camilla. Nors šimtą kartų mieliau būtų bet kur kitur, tik ne čia, dėl savo mylimų berniukų Williamo ir Harry, princesė nusprendžia sukąsti dantis ir apsimesti, kad viskas yra puiku.

Istoriją apie sudėtingus santykius karališkojoje šeimoje, Dianos kančias ir gyvenimo vingius pasakojanti juosta „Spencer“ Lietuvos kino teatruose pasirodė jau šį penktadienį, kovo 11 dieną.

Grįžti