kinonamai.lt

„Kiaurymė“ gali tapti baisiausiu 2019-ųjų siaubo filmu

„Kiaurymė“ gali tapti baisiausiu 2019-ųjų siaubo filmu

Nors į pabaigą eina dar tik antrasis metų mėnuo, tačiau šiemet jau sulaukėme pakankamai kraują stingdančių momentų televizijoje bei kine. Ir jau visai netrukus kinuose pasirodys naujas projektas, kurį vertėtų įtraukti į būtinų pažiūrėti filmų sąrašą, nes sprendžiant iš filmo anonso, būtent „Kiaurymė“ (orig. „The Hole ir the Ground“) drąsiai pretenduoja tapti baisiausiu 2019-ųjų metų siaubo filmu.

Filmą pristato režisierius Lee Cronin, nepamirštamo trumpametražio filmo „Vaiduoklių traukinys“ kūrėjas, kuris jam pelnė ne vieną kino festivalių apdovanojimą 2014-aisiais. Ir nors režisierius savo sėkmingą projektą galėjo paversti pilnametražiu filmu, L. Cronin nusprendė pasielgti priešingai ir imtis naujos istorijos apie motiną ir sūnų, kurie persikelia gyventi į netoliese paslaptingos kiaurymės stovintį nuošalų namą.

Siaubo filmas „Kiaurymė“ pasakoja paprastą, tačiau įdomią bei labai kinematografinę istoriją. Ši kino juosta nesistengia akivaizdžiai paaiškinti kiekvienos detalės ar gąsdinti akį rėžiančiais vaizdais, tačiau visas 90 minučių išlaiko žiūrovų dėmesį pateikdama du pilnai išvystytus personažus, leisdama juos artimai pažinti, kol galiausiai nuveda į siaubą keliančią tamsą ir net paranoją.

Filme aktorė Seána Kerslake vaidina motiną vardu Sara, kuri mėgina pradėti naują gyvenimą su savo jaunu sūnumi Krisu (akt. James Quinn Markey). Netrukus po keisto susidūrimo su kaimyne, Krisas pradingsta viduryje nakties ir bandydama jį surasti Sara atranda, jog jų namo kieme yra milžiniška įgriuva. Nors Krisas galiausiai grįžta namo, atrodytų, saugus ir nenukentėjęs, Sara įtaria, kad su jos sūnumi kažkas yra ne visai normalu.

Filmas „Kiaurymė“ pasižymi labai mažu aktorių skaičiumi, nes tai yra S. Kerslake ir J. Q. Markey dueto šou ir šie aktoriai sukuria fenomenalią porą. Nuo istorijos pradžios juntami šilti motinos ir sūnaus jausmai su kiekviena minute blėsta, bet jaunasis aktorius James Quinn Markey neturi jokių sunkumų vaidindamas personažą, kuris greitai pasikeičia iš saldaus ir žavingo iki baisiai įtartino, labai prisidėdamas prie kino juostos keliamo nerimo ir paslapties. Siaubo filmas „Kiaurymė“ taip pat prognozuoja sėkmingą tolimesnę karjerą aktorei S. Kerslake – ji sukūrė unikalų, vadovaujantį ir šaltakraujišką mamos personažą, kuris akimirksniu pavagia dėmesį ir priverčią palaikyti jos pusę, dėl siaubo filmuose retai sutinkamų protingų ir tinkamai pagrįstų sprendimų.

Tai personažais pagrįstas filmas, tad puikiai tai suvokdamas režisierius Lee Cronin daro viską, ką gali, kad padėtų savo aktoriams. Filmo kūrėjas žino, kada patraukti kamerą nuo šiurpą keliančių vaizdų, o aktorės S. Kerslake atveju, koncentruojasi į jos veido reakcijas, skatinančias žiūrovą patiriamas situacijas išgyventi kartu.

Siaubo filmas „Kiaurymė“ gąsdina ne dėl itin vaizdingų smurto scenų, bet ir dėl to, kad ryšys tarp motinos ir sūnaus yra toks stiprus, jog galiausiai vien tik mintis, kad Sara gali prarasti Krisą sukelia tikrą paranoją.

Siaubo filmas „Kiaurymė“ kinuose nuo kovo 1 d.

Grįžti