kinonamai.lt

Kaip E. Cline’o bestseleris „Oazė: žaidimas prasideda” tapo S. Spielbergo virtualios realybės odisėja

Kaip E. Cline’o bestseleris „Oazė: žaidimas prasideda” tapo S. Spielbergo virtualios realybės odisėja

Lietuvos kino teatruose – ypatinga premjera. Didžiuosiuose ekranuose pasirodė įspūdingas fantastinis epas „Oazė: žaidimas prasideda“, kuris sukurtas pagal Ernesto Cline‘o knygą, akimirksniu tapusią pasauliniu bestseleriu. Filmą ėmėsi režisuoti kino genijus Stevenas Spielbergas, o 10 metų rašyto kūrinio autorius sako, jog tai, ką dabar išvys visas pasaulis yra kur kas daugiau, nei tik išsipildžiusi svajonė.

„Buvo akimirkų, kai galvojau, kad knygos rašyti nebaigsiu. Tačiau nueidavau miegoti, ryte atsibusdavau ir vėl grįždavo įkvėpimas. Žinojau, kad šis darbas yra mano gyvenimo misija, dabar matau, kad neklydau. Tačiau apie tai, kad pagal pasakojimą filmą imsis statyti pats Stevenas Spielbergas – bijojau net pasvajoti“, – pasakoja E. Cline’as.

Bestseleris 2011 metais tapo pasauliniu fenomenu. Jis išleistas 58  šalyse ir išverstas į 37  kalbas. Knygoje minimas ir pats Spielbergas, nes buvo istorijos įkvėpėjas. Nors knygoje galima rasti net devynias nuorodas į patį S. Spielbergą bei jo sukurtus filmus, tačiau statydamas juostą „Oazė: žaidimas prasideda“, trijų „Oskarų“ laimėtojas panaikino visas sąsajas su savimi ir sukūrė sunkiai protu suvokiamą ir visas ribas tarp realybės ir fantastikos naikinantį filmą.

„Kai pavargstu nuo kasdienybės, tiesiog užsidedu virtualios realybės akinius ir „keliauju“ per visatos platybes. Per planetas, žvaigždes, Saturno ratus. Tai labai malonus potyris, kurį norėjau, kad pajaustų kino teatrų žiūrovai: pabėgti ten, kur niekur nesi buvęs galima labai greitai. E. Cline’o knygą skaičiau daugybę kartų, tačiau vos paėmus į rankas supratau, kad norėčiau jį perkelti į filmą“, – sako 71-erių S. Spielbergas, šią juostą vadinantis trečiu pagal sunkumą savo sukurtu filmu.

 Virtualios realybės veiksmo filmas „Oazė: žaidimas prasideda“ nukels į 2045-uosius metus.

Bėgdami nuo chaotiško ir pražūtin besiritančio pasaulio, žmonės laiką mieliau leidžia virtualioje realybėje, o ypač – programoje „Oazė“. Jos kūrėjas, ekscentriškas genijus Džeimsas Halidėjus (aktorius Markas Rylance‘as) prieš mirtį paskelbia „Oazėje“ paslėpęs „Velykų kiaušinį“. Jį suradęs asmuo paveldės pusę trilijono dolerių ir „Oazės“ nuosavybės teises.

Jaunas vaikinukas Veidas Vatsas (akt. Tye Sheridanas) netikėtai aptinka pėdsaką, vedantį link pagrindinio prizo. Tačiau jam ir jo draugams ant kulnų lipa „Inovatyvios interneto industrijos“ – galinga korporacija, dėl „Oazės“ pasiryžusi padaryti bet ką.

Stulbinanti virtualios realybės odisėja „Oazė: žaidimas prasideda“ į Lietuvos kino teatrų ekranuose nuo kovo 30 d.

Grįžti