kinonamai.lt

Įvyko ilgai laukto G.Žickytės filmo „Šuolis“ nacionalinė premjera

Įvyko ilgai laukto G.Žickytės filmo „Šuolis“ nacionalinė premjera

Pirmadienio vakarą Vilniuje įvyko režisierės Giedrės Žickytės naujausio filmo „Šuolis“ nacionalinė premjera. Raudonuoju kilimu į ilgai laukto filmo premjerą žengė kviestiniai svečiai: LR Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, užsienio šalių ambasadoriai, būrys žinomų žmonių ir režisierės bendražygiai.

Filmas „Šuolis“ – per pastaruosius metus daugiausia tarptautinių kino festivalių aplankęs ir apdovanojimų sulaukęs lietuviškas kino filmas, užsienio žiūrovų buvo gausiai lankomas ir be galo palankiai įvertintas. „Taip norėčiau po kelių savaičių pasakyti, kad Lietuvoje su „Šuoliu“ žmonės pagaliau sugrįžo į kino teatrus“, – sako filmo režisierė G.Žickytė, nacionalinės savo filmo premjeros laukusi visus metus.

Sukūrusi intriguojantį dokumentinį pasakojimą apie lietuvių jūreivį Simą Kudirką, kurio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richard Nixon ir Gerald Ford, po to, kai jis gūdžiais tarybiniais laikais išdrįso peršokti iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, režisierė G.Žickytė sako nepaprastai laukianti lietuvių žiūrovų reakcijos. „Filmas jau metus laiko keliauja po tarptautinius festivalius, tačiau prieš nacionalinę premjerą jaudinuosi taip, lyg tai vėl būtų pirmasis pristatymas.  Juo labiau, kad Simo, tapusio laisvės simboliu, istorija ir dramatiškas likimas – tai mūsų visų istorija. Tikiuosi, kad kiekvienas žiūrovas, atėjęs į filmą Lietuvos kino teatruose, išgyvens kartu su Simu viską, ką jam teko patirti. Kad jo laisvės troškimas ir beprotiškas žingsnis jos link – jauniems žiūrovams taps ne tik nuotykių kupina drama, bet atvers iki šiol nematytus mūsų šalies istorijos puslapius,“ – sako filmo režisierė.

Prieš penkerius metus pradėjusi kurti dokumentinį filmą „Šuolis“, G.Žickytė premjeros metu sakė, kad tą 2014-ųjų vasarą, karštą liepos dieną, pirmą kartą jai pasibeldus į Simo Kudirkos duris – susipažinti ir pasikalbėti, negalėjo net įsivaizduoti, kokia kelionė jų abiejų laukia:  „Tada negalėjau net pasvajoti, kad netrukus drauge skrisime į Ameriką, kad surasime tą patį laivą, į kurį Simas kaidaise dramatiškai peršoko,  kad keliausime neįtikėčiausiais istorijos pėdsakais, kad tiek jaudinsimės, verksime ir juoksimės…  Ir kad Simo istorija, nors ir nutikusi prieš 50 metų, bus tokia aktuali šiandien ir ras atgarsius įvairiausiuose pasaulio kampeliuose.“ 

Filmas „Šuolis“ į pagaliau vėl plačiai duris atvėrusius kino teatrus atkeliauja jau rugsėjo 17 dieną!

DĖMESIO! Primename, kad asmenims nuo 16 m. amžiaus įėjimas į KINO NAMŲ renginius tik su GALIMYBIŲ PASU (turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą). Vaikams iki 16 metų GALIMYBIŲ PASAS nereikalingas (turėti asmens amžių įrodantį dokumentą). Kaukių dėvėjimas kino seanso metu – REKOMENDUOJAMAS.

Grįžti