kinonamai.lt

Į ekranus perkelta viena populiariausių vokiečių pasakų „Į Mėnulį“ žiūrovams siūlys poilsį nuo Holivudo

Į ekranus perkelta viena populiariausių vokiečių pasakų „Į Mėnulį“ žiūrovams siūlys poilsį nuo Holivudo

Gerdto Von Bassewitzo 1915 metais parašyta ir neregėto populiarumo sulaukusi pasaka „Mažojo Piterio kelionė į Mėnulį“ atgimsta didžiuosiuose kino ekranuose. Kino kritikų apžvalgose animacinė juosta „Į Mėnulį“ vadinama „kultūrinėmis atostogomis nuo holivudinių istorijų“. Tiesa, jau šį penktadienį, spalio 1-ąją, į Lietuvą atkeliavęs filmas šiek tiek skirsis nuo knygos turinio – kaip sako kūrėjai, jų pagrindinis tikslas buvo pritaikyti personažus bei veiksmą prie šiuolaikinio žiūrovo.

Šiuo atveju, svarbiausi prioritetai – vengti kanibalizmo scenų (keista, tačiau praėjusio šimtmečio pradžioje rašyta pasaka jų nestokojo) ir koncentruotis į pagrindinio veikėjo heroizmą, atjautą, mokymąsį mylėti seserį net jei ji iki šiol nieko daugiau nedarė, tik erzino.

„Sutikite, kad dabar į daugelį temų žiūrima gerokai atsargiau, nei tuomet, kai buvo rašoma ši pasaka. Apie kai ką rašytojai galėdavo rašyti nė nemąstydami, jog tai gali žaloti mažamečių psichiką, o tam tikros kitos temos išvis būdavo tabu. Dabar gyvename tokiais laikais, kai turime būti itin atsargūs ir apgalvoti net menkiausias smulkmenas, pateksiančias į ekraną. Todėl mūsų istorijos pagrindinis tikslas – įkvėpti ir mažus, ir didelius kino teatrų žiūrovus nuotykiams ir... broliškai meilei“, - pasakojo režisierius bei vienas scenarijaus autorių Ali Samadi Ahadi.

Filmas mūsų šalies kino teatruose pasirodys dubliuotas lietuvių kalba. Savo balsus herojams paskolino Rokas Kurmilavičius, Karina Stungytė, Ridas Žirgulis, Jurgis Damaševičius, Neringa Nekrašiūtė, Aleksandras Kleinas.

Juostoje pasakojama, kaip padūkusi, nekantri ir karštakošė mergaitė, vardu Anė dažnai neduoda ramybės savo broliui Piteriui, tad šis vis pagalvoja norintis, kad Anė bent kartais būtų kur nors kitur. Žinoma, berniukas visiškai nesitiki, kad šios jo mintys gali imti ir išsipildyti.

Deja, vieną dieną taip ir nutinka: Anė dingsta. Persigandęs Piteris ima ieškoti sesutės, tačiau ponu Zirzalu save vadinantis kalbantis jonvabalis jam pasako, kad Anę pagrobė klastingasis Mėnulio Žmogus. Piteris nedvejodamas pasiryžta padaryti viską, kad išvaduotų seserį ir iškeliauja į Mėnulį.

Paaiškėja, kad surezgę piktą planą užvaldyti Visatą, Mėnulio Žmogus ir Žaibo Ragana grobia vaikus iš viso pasaulio. Su pono Zirzalo ir kelių naujų draugų pagalba Piteriui teks pasitelkti visą savo išmintį, drąsą ir išradingumą, kad nugalėtų piktąjį Mėnulio Žmogų ir išlaisvintų nors kartais ir erzinančią, bet labai labai mylimą sesutę bei kitus nelaisvėje laikomus vaikus.

Įkvepianti, pamokanti ir meilę artimiausiems žmonėms skatinanti animacinė juosta visai šeimai „Į Mėnulį“ jau kino teatruose!

Grįžti