kinonamai.lt

Geriausias Baltijos šalių filmas „Išgyventi vasarą“ į kino teatrus atkeliauja su išskirtine žinute

Geriausias Baltijos šalių filmas „Išgyventi vasarą“ į kino teatrus atkeliauja su išskirtine žinute

Gausus būrys žmonių trečiadienio vakarą susirinko į išankstinę raudonojo kilimo premjerą, per kurią režisierė Marija Kavtaradzė pristatė geriausiu Baltijos šalių filmu pripažintą debiutą „Išgyventi vasarą“. Prestižiniame Toronto kino festivalyje savo kelionę pradėjęs filmas į Lietuvos kino teatrus grįžta nuo balandžio 19 d.

„Labai jaudinuosi, nekantrauju, o labiausiai laukiu išgirsti žiūrovų komentarus“, - prieš prasidedant seansui sakė režisierė M. Kavtaradzė. Kūrybinė komanda tikisi šia istorija įkvėpti žmones būti drąsesniais kalbėti apie savo ir artimųjų savijautą, o visuomenę nestigmatizuoti sergančiųjų psichikos ligomis. Dalis už šio filmo bilietus gautų lėšų bus paskirta organizacijai „Jaunimo linija“.

„Sergančių įvairiomis psichikos ligomis yra daug daugiau nei mes įsivaizduojame. Jei nesi su tuo susidūręs pats ar tavo artimos aplinkos žmonės, gali galvoti, jog tai yra paralelinis, „kitoks“ pasaulis. Tačiau pasižiūrėjus iš arčiau ir būnant empatišku pasidaro aišku, kad tai yra tas pats mūsų pasaulis ir tokie patys žmonės“, – teigia režisierė.

Šviesioje, netikėtumų ir intelektualaus humoro kupinoje juostoje ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipoliniu sutrikimu sergantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Ši kelionė tampa simboliniu pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, persmelkta viltimi, kad viskas yra įmanoma.

„Kino pavasario“ žiūrovai „Išgyventi vasarą“ išrinko geriausiu festivalio lietuvišku filmu, o praėjusią savaitę Italijoje vykusiame Lečės Europos kino festivalyje filmas pelnė Publikos simpatijų prizą.

Jau pirmuosius Marijos Kavtaradzės žingsnius kine iš karto pastebėjo ir įvertino Lietuvos kino bendruomenė. M. Kavtaradzės trumpametražiai filmai „Paskutinis žmogus“ (2011) ir „Man dvim keli“ (2015) apdovanoti „Sidabrinės gervės kiaušiniais“ už geriausią studento darbą. M. Kavtaradzė taip pat yra gavusi „Sidabrinę gervę“ už filmo „Šventasis“ scenarijų. Šį apdovanojimą ji dalijosi su režisieriumi Andriumi Blaževičiumi ir sese Tekle Kavtaradze.

Filme pagrindinius vaidmenis sukūrė kylantys jaunosios kartos aktoriai Gelminė Glemžaitė, Indrė Patkauskaitė ir Paulius Markevičius, kuris „Kino pavasaryje“, tarptautinės Europos debiutų konkurso žiuri buvo pripažintas geriausiu aktoriumi.

„Išgyventi vasarą“ nuo balandžio 19 d. bus rodomas net 13-oje Lietuvos miestų: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje, Anykščiuose, Druskininkuose, Gargžduose, Marijampolėje, Pakruojyje ir Ukmergėje ir Varėnoje.

Grįžti