kinonamai.lt

Geriausias 2016-ųjų filmas jaunimui „Panelė Rūgštynė“ jau ir mūsų „Mokausi iš kino“ programoje

Geriausias 2016-ųjų filmas jaunimui „Panelė Rūgštynė“ jau ir mūsų „Mokausi iš kino“ programoje

Vizuali, maištinga, intensyvi drama „Panelė Rūgštynė“ (Jamais contente), kurioje 13-17 metų jaunimas atpažins save, papildė edukacinę „Mokausi iš kino“ programą.

Kviečiame Utenos regiono mokyklas į šio, puikiai įvertinto, filmo peržiūras.

Režisierės Émilie Deleuze filmas šiemet pelnė visus svarbiausius šių metų apdovanojimus už filmą jaunimui. Filmas minėtas bei apdovanotas Berlyno, Toronto, Kanų, Melburno kino festivaliuose. „Panelę Rūgštynę“ kaip geriausią filmą jaunimui šiemet išrinko ir 1400 jaunuolių iš visos Europos, –  jis pripažinta geriausiu europietišku filmu jaunajai auditorijai.

„Panelės Rūgštynės“ istorija pasakojama iš 13-etės Auroros perspektyvos. Jai atrodo, kad visi aplink yra  pakvaišę. Tėvai, kurie nori išsiųsti ją į internatinę mokyklą. Naujas mokytojas, nes tikisi, kad ji skaitys senas knygas. Vaikinai, kuriems ji nejaučia jokios simpatijos.

Norėdama atsikratyti nuobodulio, Aurora (vaid. Léna Magnien) išbando įvairius vaidmenis – bando būti gera mokine, gera drauge, gera dukra. Bet atrodo, kad nė vienas jų jai nepritinka, kol ji nepakviečiama prisijungti prie vaikinų roko grupės. Iš pradžių ji atsisako būti vienintele mergina joje, bet galiausiai susivilioja pasiūlymu ir tampa soliste. Susidraugavusi su grupės nariais, Aurora tampa labiau atvira ir atranda save.

Chaotiškame šių dienų pasaulyje „Panelė Rūgštynė“ yra tarsi šviežio oro gurkšnis, jautriai fiksuojantis jaunuolių išgyvenimus, nusivylimus, ir juos paverčiantis jaunimui patrauklia brendimo drama.

Režisierė: Emilie Deleuze
Vaidina: Lena Magnien, Patricia Mazui, Philippe Duquesne
Vaidybinis, Prancūzija, 2016, liet. subt., 90 min. 
Pokalbių temos po filmo: jauno žmogaus pasaulėjauta ir branda, paaugliškas maištas, santykiai su artimaisiais, draugystė, pripažinimo svarba.
Ugdymo sritys: dorinis, socialinis (psichologija), meninis ugdymas, bendrosios kompetencijos.  

Filmą rekomenduojame 6-10 kl. moksleiviams.

Užsisakyti šį ir kitus „Mokausi iš kino“ programos filmus, galite šiais kontaktais:
Tel. nr.: +370 695 07279; el. paštas: migle@kinonamai.lt

Grįžti