kinonamai.lt

Fredžio Merkurio „batus“ apsiaus aktorius R. Malek

Fredžio Merkurio „batus“ apsiaus aktorius R. Malek

Visiška muzikos pasaulio ikona tapusi „We Will Rock You“ dainos pradžia, garsėjantis „We Are the Champions“ choras bei išskirtinis vokalistas priešakyje – britų roko grupės „Queen“ ir jų muzikos šventė jau netrukus pasirodys didžiuosiuose kino ekranuose, muzikinėje biografinėje dramoje „Bohemijos Rapsodija“ (orig. „Bohemian Rhapsody“).

Vis dėlto ši šventė būtų neįmanoma be genialių aktorių. Ir vienas iš vaidmenų, būtent Fredžio Merkurio, yra daugiau nei sudėtingas. Šis aktorius turi ne tik sugebėti perteikti Merkurio emocinį sudėtingumą, bet, kadangi filme yra atkuriami daugelis grupės gyvų pasirodymų, jis taip pat turi perprasti judesius ir mimikas, kurios buvo neatsiejama Merkurio sceninio įvaizdžio dalis.

„Emmy“ laureatas Rami Malek, iš Los Andželo kilusi televizijos serialo „Ponas robotas“ žvaigždė, tapo aktoriumi, kuriam filmo kūrėjai nusprendė patikėti poproko karaliaus rolę. R. Malek nuo vaikystės mėgo grupės „Queen“ muziką ir buvo pamalonintas, kad turės galimybę sužinoti daugiau apie šią muzikinę ikoną.

„Aš žinojau, kad „Queen“ buvo gigantiška, o Fredis Merkuris tapo daugelio ikona ar herojus.“ – sako Rami Malek.

„Tačiau nemanau, kad visiškai supratau, kiek jis yra svarbus tiek daug žmonių visame pasaulyje. „Queen“ fanų bazė yra masyvi. Visada buvau „Queen“ ir Fredžio gerbėjas, tačiau kai pradėjau tyrinėti grupę, tik tada supratau, kad jie savo veiklą pradėjo 1970-aisiais, kai jie visi turėjo ilgus plaukus ir juodus nagus, ir dėvėjo šokiruojančius drabužius. Manau, kad dauguma žmonių Fredį pamena kaip trumpai kirptą, ūsuotą, raumeningą atlikėją, turėjusį toną „bravado“ ir „machismo“. Buvo neįtikėtina pažinti tiek daug skirtingų Fredžio versijų bei saldžiąją jo pusę.“ – teigia aktorius.

R. Malek pirminis susijaudinimas dėl tokio svarbaus vaidmens greitai nurimo.

„Kai nusprendi suvaidinti Fredį Merkurį, tu pagalvoji, kaip aš kada nors galėčiau užpildyti tuos batus?“ – sako jis.

„Aš tiesiog ėmiausi šio vaidmens kaip ir bet kokio kito vaidmens. Pirmiausia aš išnarsčiau jo, kaip atlikėjo, pasiekimus – jo sugebėjimą valdyti sceną, dainuoti, groti fortepijonu – ir centre radau labai sudėtingą žmogų, kuris bandė atrasti savo tapatybę. Tai buvo kažkas, ką aš mokėjau išspręsti. Jei galėčiau pradėti ten, turėčiau pradinius statybinius blokus, leidžiančius įgauti pasitikėjimo savo jėgomis, kad atlikti visus kitus dalykus.“ – sako Rami Malek.

„Be to, turėti šalia Brian ir Roger buvo labai svarbu. Niekas negali žinoti šios grupės istorijos geriau nei du iš jų, todėl jų įžvalgos buvo neįkainojamos.“ – apie savo laiką praleistą filmavimo aikštelėje prisimena R. Malek, kuris buvo labai dėkingas už tai, kad kuriant filmą buvo įtraukti „Queen“ įkūrėjai, gitaristas Brian May bei būgnininkas Roger Taylor.

Muzikinė drama „Bohemijos Rapsodija“ kinuose nuo lapkričio 2 d.

Grįžti