kinonamai.lt

Filmo „Midvėjaus mūšis“ kūrėjus konsultavo karybos bei istorijos specialistai

Filmo „Midvėjaus mūšis“ kūrėjus konsultavo karybos bei istorijos specialistai

Režisierius Rolandas Emmerichas, išgarsėjęs tokiomis juostomis kaip „Nepriklausomybės diena“, „Godzila“  bei „Diena po rytojaus“, į kino teatrus grįžta su premjera - didžiuosiuose ekranuose pasirodo istorinė veiksmo juosta „Midvėjaus mūšis“. Filme bandoma itin tiksliai pasakoti apie vieną svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Tam, kad žiūrovams akių nebadytų faktinės klaidos, kūrėjai į pagalbą nusprendė pasitelkti istorikų, karių ir kitų specialistų konsultacijas.

„Nepaisant kelių „holivudinių“ aspektų, drąsiai galiu teigti, jog tai vienas tiksliausių ne dokumentinių filmų apie karines kovas. Tai geriausias būdas pagerbti tame košmare dalyvavusius, taip pat ten savo gyvybes paaukojusius herojus“, – sako prie trilerio kūrimo prisidėjęs buvęs JAV karinio jūrų laivyno admirolas Samas Coxas.

To paties siekė ir juostoje vaidinę Holivudo žvaigždės – Woody Harrelsonas, Dennisas Quaidas, Luke’as Evansas, Nickas Jonas bei Mandy Moore.

Besiruošdamas vaidmeniui ir norėdamas geriau suprasti savo įkūnyjamo herojaus veiksmus, W. Harrelsonas nusprendė paskalbinti pažįstamam kariškiui, tuo metu vadovavusiam kariams Havajuose. Brianas Fortas vėliau ne tik prisidėjo prie scenarijaus tikslinimo, bet ir dalyvavo filmavimuose.

„Į šią užduotį žvelgiau labai rimtai. Pati istorija jaudinanti, tad norėjau sužinoti viską iš pirmų lūpų: man buvo įdomus mano herojaus veiksmų pagrindimas, supratimas, kodėl jis atsirado būtent tuo metu ir toje vietoje, o domintis kilo daugybė papildomų klausimų. Galiausiai gauti atsakymai leido man dar tiksliau atvaizduoti admirolą Chesterį Nimitzą. Dėl šio vaidmens aš tikrai esu ramus ir į premjeras keliausiu aukštai iškelta galva“, – sako W. Harrelsonas.

Midvėjaus jūrų mūšis, įvykęs 1942 m. birželio 4-7 dienomis Ramiame vandenyne, istorikų laikomas vienu svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Praėjus pusmečiui nuo Perl Harboro užpuolimo, Japonijos jūrų laivynas smogė JAV pajėgoms Midvėjaus atole. Ko japonai nežinojo – kad amerikiečiai, iššifravę japonų pranešimus, juos įviliojo į pasalą. Keturias dienas trukusio mūšio metu buvo subombarduoti ir nuskandinti geriausi Japonijos kariniai laivai, žuvo daugiau nei 4000 elitinių japonų karių. Po šio smūgio Japonijos jūrų pajėgos taip ir nesugebėjo atsigauti.

Triumfu apvainikuotas amerikiečių istorijos puslapis filme „Midvėjaus mūšis“- jau kinuose!

Inf.: Kinfo

Grįžti