kinonamai.lt

Filmas, virtęs palaikymo Ukrainai akcija!

Filmas, virtęs palaikymo Ukrainai akcija!

Kviečiame žiūrėti dokumentinį filmą MĖLYNA KAIP APELSINAS ŽEMĖ ir taip prisidėti prie palaikymo akcijos Ukrainai! Visa mūsų pajamų dalis, gauta už filmo rodymą, bus skirta organizacijai BLUE / YELLOW FOR UKRAINE. Filmo platintojai pajamas atiduos nuo karo nukentėjusiai kūrėjų komandai ir pagrindinės herojės Annos šeimai. O visus negalinčius apsilankyti seansuose, kviečiame aukoti tiesiai šiai organizacijai: https://www.blue-yellow.lt/lt/

Žymiajame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas dokumentinis filmas atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę. Kol išorinį pasaulį kausto bombų garsai ir chaosas, vieniša mama Ana ir jos keturi vaikai karo zonoje sugeba išsaugoti savo namus – juose ramu kaip rojuje, pilna gyvybės ir šviesos. Aistra kinui, užvaldžiusi visus šeimos narius, įkvepia juos filmuoti, montuoti ir pristatyti filmą, įkvėptą jų pačių gyvenimo karo metu. Kūrybinis procesas atskleidžia, kokią galią ir magiją turi menas katastrofos akivaizdoje. Anai ir vaikams traumos transformavimas į kūrybą yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis.

Daugybės tarptautinių apdovanojimų sulaukusį filmą prodiusavo žinoma Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė („Šuolis“) ir jos įkurta studija „Moonmakers“. Statant filmą dirbo gausi lietuvių komanda.

Filmas rodomas ukrainiečių, rusų kalbomis, su lietuviškais subtitrais.

Filmą rodysime nuo kovo 4 d. 

Grįžti