kinonamai.lt

Festivalis “Nepatogus kinas“ atkeliauja į KINO NAMUS!

Festivalis “Nepatogus kinas“ atkeliauja į KINO NAMUS!

Lapkričio 13-17 dienomis festivalis “Nepatogus kinas” kviečia pokalbiui apie tai, kas iš tiesų yra svarbu. Šių metų festivalio tema - SIENOS. Kasdien sąmoningai ar netyčia statome sienas. Žmones, dalykus, reiškinius skirstome į MES arba JIE. Kartais siena – labai subtili ir nematoma, o kartais – tiesmuka ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE?

Kiekvienas iš mūsų dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsidūrėme ar atsidursime „JIE“ pusėje. Vakar buvome „per jauni“, galbūt po dešimties metų jau būsime „per seni“, gal dėl fizinių bruožų, neįprasto akcento, galbūt dėl to, ką mylime, ar net dėl paprasčiausio apsirengimo stiliaus. Nepatogus kinas kviečia susimąstyti  ar patys kasdien nestatome sienų tarp „MES“ ir „JIE“?

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis šiemet jau 13-ąjį kartą pasiūlys daugybę nepatogaus kino. Čia bus pristatyti svarbiausiuose tarptautiniuose festivaliuose dalyvavę ir Lietuvos bei pasaulio aktualijas tiriantys filmai. 

Mūsų ekrane matysite: 

„Girių laikas“

Šiuolaikinis miškas – tai tvarkingomis eilutėmis susodinti vienos rūšies medžiai, purškiami pesticidais ir trąšomis. Tokiame miške nerasi nei paukščių, nei gyvūnų, nei augalų. Nerasi čia ir žmogaus – tik galingą techniką, kuria nurenkamas „derlius“. 

„Naktinė greitoji“

9 mln. gyventojų ir tik 45 valstybinės greitosios pagalbos mašinos – tokia Meksikos sostinės realybė. Šią spragą užpildė privačios greitosios. Jos naktimis lenktyniauja dėl iškvietimo, mėgina išvengti kyšių reikalaujančių policininkų ir gelbėja gyvybes. Skamba kaip įtempto siužeto vaidybinis filmas, bet visa tai – tikra. 

„Magiškas V gyvenimas“

25-metei Veerai susitaikyti su vaikystėje patirtu smurtu padeda vaidmenų žaidimai. Ji pasineria į stebuklingą Hario Poterio pasaulį, naktines pabaisų medžiokles ar raitelių dvikovas – patikėjus magija, susidoroti su realiu pasauliu tampa paprasčiau.

Vienas lankomiausių Nepatogaus kino filmų „Labas, robote“

Ar dirbtinis intelektas gali atstoti artimiausius žmones: nuobodžiaujančiai senutei – smalsaus anūkėlio draugiją, intymaus bendravimo pasiilgusiam vyrui – meilužę ar gyvenimo partnerę? Kol filmo veikėjai ir jų humanoidai draugai pratinasi vieni prie kitų, fone skamba daugybė klausimų – ką gausime ir ką prarasime į savo gyvenimus įsileidę dirbtinį intelektą?

„Normalumas“ (Tik Utenoje)

Šis filmas – kelionė po lyčių stereotipus ir normalumo sampratas. Mergaitei veriami pirmieji auskarai. Tėvas lydi savo sūnų į jaunųjų motociklininkų lenktynes. Paauglės tirpsta dėl socialinių tinklų dievaičio. Vaikinai žaidžia kompiuterinius žaidimus. Filme kalba tik vaizdai, tačiau jų poveikis toks stiprus, kad imi savęs klausti: tai kas gi yra normalu?

„Lenkai vs Lenkai“ (Tik Anykščiuose) 

Pastaraisiais metais vis sparčiau gilėja skaldantis Lenkiją politinis ideologinis konfliktas. Dramatiška situacijos eiga šiame dokumentiniame filme yra sekama skiritngose barikadų pusėse esančių moterų akimis. Marta ir Tita – patriotės, bet abi patriotizmą suvokia skirtingai, nors abi didžiuojasi savo šalimi, jos istorija ir linki jai vien gero. Marta vadovauja sukarintai organizacijai, skleidžia krikščioniškas vertybes, palaiko valdančiąją konservatyvią partiją ir norėtų, kad Lenkija išstotų iš Europos Sąjungos. Tuo tarpu Tita nekenčia ginklų, yra liberalių pažiūrų aktyvistė, kovoja už demokratijos išsaugojimą ir džiaugiasi gyvenanti Europos Sąjungoje. Ar įmanoma įveikti gilėjantį įtrūkį lenkų visuomenėje?

*Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

Kiek kainuoja bilietas į nepatogų kiną? Paliekame tai nuspręsti jums patiems. Remdami festivalį jūs ženkliai prisidedate prie to, kad "Nepatogaus kino" durys ir toliau liktų atviros visiems. Ačiū, kad palaikote Nepatogų kiną!

Grįžti