kinonamai.lt

Bondiados žvaigždė Danielis Craigas filme „Ištraukti peiliai“ taps naujuoju detektyvu Puaro

Bondiados žvaigždė Danielis Craigas filme „Ištraukti peiliai“ taps naujuoju detektyvu Puaro

Danielis Craigas, Christopheris Plummeris, Chrisas Evansas, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Donas Johnsonas ir Michaelas Shannonas – šios Holivudo žvaigždės jau lapkričio 29 dieną kino ekranuose įsipainios į kvapą gniaužiantį detektyvą. Juosta „Ištraukti peiliai“, apie kurią internete kalbos netyla ne vieną mėnesį, ketina savo siužeto vingiais bei intrigomis nukarūnuoti pačią Agathą Christie. Tai liudija ir atsiliepimai, kurių filmas sulaukė po premjeros Toronto kino festivalyje.

Negana to, festivalyje dalindamas interviu režisierius bei filmo scenarijaus autorius Rianas Johnsonas (kuris yra didžiulis A. Christie detektyvų gerbėjas) neslėpė turintis minčių kurti ir „Ištrauktų peilių“ tęsinį bei savo istorijų painumu pranokti detektyvų karalienę.

„Aš taip mėgavausi dirbdamas su D. Craigu, kad mielai imčiausi ir tęsinio, nors visi žinote, kad tęsinių nemėgstu. Dar filmuodamas juostą jau turėjau idėjų, kaip pratęsti D. Craigo vaidinamo herojaus istoriją ir oficialiai to nepavadinti tęsiniu. Taip darė ir A. Christie – dalyvaujant keliems pasikartojantiems veikėjams gimdavo vis nauji detektyvai. Mes tą ir darom, tik dar įdomiau“, – šypsodamasis sakė R. Johnsonas.

Bondiados žvaigždė D. Craigas filme įkūnys naująjį Erkiulį Puaro. A. Christie be šio personažo pasauliui padovanojo dar ir garsiąją Mis Marpl. Iš viso garsioji rašytoja per gyvenimą parašė 66 detektyvinius romanus ir 14 trumpų istorijų kolekcijų.

Filmo „Ištraukti peiliai“ epicentre atsiuduria Harlanas Tombris (akt. Ch. Plummeris) yra itin sėkmingas (ir, žinoma, turtingas) rašytojas, švenčiantis 85-erių metų sukaktį. Šia proga į jo namus suvažiuoja visa didžiulė šeima. Kitą rytą po puikaus vakarėlio Harlanas randamas negyvas.

Bylą tiriantis detektyvas Blankas (jį vaidina Bondiados žvaigždė D. Craigas) labai greitai ima įtarti, kad mirtis nebuvo tokia natūrali, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Uždraudęs gausiai susirinkusiems giminaičiams bei tarnams išeiti iš namo, detektyvas pasiraitoja rankoves ir ima aiškintis, kas padėjo Harlanui persikelti į aną pasaulį.

Netikėtų siužeto posūkių ir puikaus humoro prisodrinta juosta „Ištraukti peiliai“ su visu Holivudo žvaigždynu į Lietuvos kino teatrus atkeliaus jau lapkričio 29 dieną.

Grįžti