kinonamai.lt

Aktorius W. Dafoe imasi Vincento Van Gogo vaidmens

Aktorius W. Dafoe imasi Vincento Van Gogo vaidmens

Aktorius Willem Dafoe gali pasigirti viena iš eklektiškiausių bei išskirtinių karjerų kino pasaulyje, pelniusių reputaciją už universalumą suvaidinant sudėtingus personažus, kaip Jėzų dramoje „Paskutinis Kristaus gundymas“ ar pagrindinį herojų be vardo, pavadintą tik „Jis“, siaubo filme „Antikristas“.

W. Dafoe yra dirbęs su daugybe svarbiausių režisierių kino industrijoje, todėl daug kartų bendradarbiavo su išskirtiniais kūrėjais, kaip Lars Von Trier, Paul Schrader ar Wes Anderson. Tačiau jis nėra svetimas ir populiariame kine: W. Dafoe suvaidino pagrindinį piktadarį mokslinės fantastikos veiksmo filme „Žmogus voras“, įgarsino Gill personažą nuotykių komedijoje „Žuviukas Nemo“ bei pasirodė tokiuose kino filmuose kaip „Džonas Vikas“, „Bundoko šventieji“ bei „Anglas ligonis“. Praėjusiais metais malonaus motelio vadybininko vaidmuo dramoje „Floridos projektas“, aktoriui pelnė jau trečią geriausio antraplanio aktoriaus „Oskaro“ nominaciją.

Dabar W. Dafoe drauge su dailininku ir režisieriumi Julian Schnabel („Skafandras ir drugelis“, „Basquiat“) imasi žmogaus, kuris išdrįso nusipjauti sau ausį, Vincento Van Gogo vaidmens biografinėje dramoje „Prie amžinybės vartų“ (orig. „At Eternity’s Gate“).

Filme Van Gogas išgyvena savo nesėkmingus metus, jo nemėgsta dauguma kolegų, tarp jų ir jo draugas Paul Gauguin, kurio vaidmenį atlieka aktorius Oscar Isaac. Jis vaizduojamas kaip atsiskyrėlis menininkas, žmogus skęstantis depresijoje ir linkęs į maniją, bet tuo pačiu tampa vis labiau produktyvus, nes yra įsitikinęs, kad jo tapyba yra dieviškasis pašaukimas.

Dramos „Prie amžinybės vartų“ veiksmas vyksta 1980 m., kuomet Vincentas Van Gogas gyveno Auvers-sur-Oise miestelyje, Prancūzijoje, nuvedusio į jo tragišką mirtį.

Šiandien Van Gogas yra pripažintas vienu iš didžiausių ir įtakingiausių menininkų istorijoje, tačiau jo sunki asmenybė ir psichinė liga neleido jam būti pripažintam tarp kolegų 19 amžiaus pabaigos meno pasaulyje. „Žvaigždėta naktis“ paveikslo autorius mirė neišgarsėjęs, savo gyvenime pardavęs tik vieną iš daugiau kaip 2000 kūrinių.

Nors kino juostos „Prie amžinybės vartų“ scenarijų įkvėpė tikri įvykiai, filmas nėra griežtai biografinis.

„Svarbus dalykas yra, kad mes istoriją paaiškiname nesudėtingai.“ – teigia aktorius W. Dafoe.

„Mes darome kažką.. mes kuriame kažką kas yra labiau ekspresionistinis portretas.“ – teigia aktorius.

Filme Van Gogo brolį Theo vaidina aktorius Rupert Friend, o geriausio draugo ir kolegos menininko Paul Gauguin vaidmuo atiteko aktoriui Oscar Isaac. Filme taip pat vaidina aktoriai Mads Mikkelsen, Mathieu Amalric bei Emmanuelle Seigner.

Biografinė drama „Prie amžinybės vartų“ kinuose nuo sausio 11 d.

Grįžti