kinonamai.lt
Mėlyna kaip apelsinas žemė

Mėlyna kaip apelsinas žemė

The Earth is Blue as an Orange

Žanras: Dokumentinis
Trukmė: 1:14
Režisierius: Iryna Tsilyk
Aktoriai:
Amžiaus cenzas: N-7
Premjeros data: 2022-03-04
Platintojas: Moonmakers, VšĮ

Anonsas

Aprašymas

Žymiajame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas dokumentinis filmas atskleidžia fronto linijoje Donbase, Ukrainoje, gyvenančios šeimos kasdienybę. Kol išorinį pasaulį kausto bombų garsai ir chaosas, vieniša mama Ana ir jos keturi vaikai karo zonoje sugeba išsaugoti savo namus – juose ramu kaip rojuje, pilna gyvybės ir šviesos. Aistra kinui, užvaldžiusi visus šeimos narius, įkvepia juos filmuoti, montuoti ir pristatyti filmą, įkvėptą jų pačių gyvenimo karo metu. Kūrybinis procesas atskleidžia, kokią galią ir magiją turi menas katastrofos akivaizdoje. Anai ir vaikams traumos transformavimas į kūrybą yra vienintelis būdas išlikti žmonėmis.

Daugybės tarptautinių apdovanojimų sulaukusį filmą prodiusavo žinoma Lietuvos kino režisierė Giedrė Žickytė („Šuolis“) ir jos įkurta studija „Moonmakers“. Statant filmą dirbo gausi lietuvių komanda.

Filmas rodomas ukrainiečių, rusų kalbomis, su lietuviškais subtitrais.

Asmenims nuo 6 metų amžiaus respiratorių arba medicininių kaukių dėvėjimas kino seanso metu (nevartojant užkandžių ir/ar gėrimų) – PRIVALOMAS.

Visa mūsų pajamų dalis, gauta už filmo rodymą, bus skirta organizacijai Blue / Yellow for Ukraine. Filmo platintojai Moonmakers pajamas atiduos nuo karo nukentėjusiai kūrėjų komandai ir pagrindinės herojės Annos šeimai. O visus negalinčius apsilankyti seansuose, kviečiame aukoti tiesiai šiai organizacijai: https://www.blue-yellow.lt/lt/