kinonamai.lt
Blumų šeimos istorija

Blumų šeimos istorija

Penguin Bloom

Žanras: drama
Trukmė: 1:35
Režisierius: Glendyn Ivin
Aktoriai: Naomi Watts, Griffin Murray-Johnston, Andrew Lincoln
Amžiaus cenzas: N-13
Premjeros data: 2021-10-22
Platintojas: Theatrical Film Distribution, UAB

Anonsas

Blumų šeimos istorija

Aprašymas

Nepaisant visų kino žvaigždžių, tarp kurių yra tokie garsūs aktoriai, kaip Naomi Watts, Andrew Lincoln ar Jacki Weaver, naujoje tikrais įvykiais paremtoje dramoje „Blumų šeimos istorija“ (angl. „Penguin Bloom“) visą žiūrovų dėmesį pavagia šarka. Režisieriaus Glendyn Ivin filmas pasakoja tikrais faktais paremtą istoriją apie Samantą Blumę, kurios vaidmenį atlieka aktorė Naomi Watts, atletišką jauną mamą, kuri dėl neįprastos nelaimės tampa paralyžiuota. Reabilitacijos metu nusprendę pagelbėti sužeistam šarkos jaunikliui, kurį jie pavadina Pingvinu, Samanta ir jos šeima išmoksta kovoti su jos negalia ir atranda naują, normalų gyvenimą.

Pasak gyvūnų dresuotojo Paul Mander, apie 80 procentų dramos „Blumų šeimos istorija“ yra nufilmuota su tikrais paukščiais. „Ir kiekviena scena su paukščiu buvo sunki.“ – sako režisierius G. Ivin. „Yra senas posakis, vaikai ir gyvūnai.“ – pamena režisierius. „Dirbant su [dresuotoju Paul] Mander, jis turi tokį įdomų posakį. Niekas niekada nebuvo problema, niekas nebuvo per daug sudėtinga. Jis dirbo taip ramiai, tarsi kaip paukštis, su paukščiais, ir tai kažkaip ramino mus visus.“ Iš viso Pingviną, kuris filmo metu subręsta nuo jauniklio iki pilnametystės, suvaidino net aštuoni paukščiai. Tai režisieriui Glendyn Ivin ir dresuotojui Paul Mander leido išgauti žvaigždės pasirodymą iš laukinių šarkų. Australijos šarkos yra laukiniai paukščiai, o tai reiškia, kad jų negalima veisti ar laikyti nelaisvėje. Tai taip pat reiškia, kad niekas ankščiau nebuvo jų dresavęs.

„Jūs turite suprasti, kad nežinojome ką paukštis veiks filmavimo dieną, ir man tai labai patiko.“ – sako režisierius Glendyn Ivin. „Man patiko prisitaikyti prie to, ką daro mūsų pagrindinis veikėjas, kaip ir bet kuriam aktoriui. Jie turi savo energiją ir savo nuotaiką.“„Ir mes tikrai neturėjome didelio pasirinkimo su paukščiais šiam filmui.“ – sako dresuotojas P. Mander. „Mums reikėjo aštuonių šarkų, o metų laikas, kai filmavome, buvo nepalankus ir buvo labai sunku surinkti tiek daug paukščių. Taigi tikrai reikėjo pavargti su paukščių paieška.“ Viena iš realaus gyvenimo Pingvino savitumų buvo tai, kad jis mėgo iš arbatos puodelių ištraukti arbatos maišelius.

„Mes ilgai mokėme vieną iš paukščių tai padaryti.“ – sako dramos režisierius G. Ivin. „Bet kai pradėdavome filmuoti, jis to tiesiog nepadarydavo. Jis tai padarydavo prieš pradedant filmuoti, bet kai tik įjungdavome kameras, jis to tiesiog nepadarydavo. Buvo taip apmaudu.“ Viena iš pirmųjų režisieriaus G. Ivin scenų reikalavo, kad Naomi Watts sėdėtų neįgaliųjų vežimėlyje, kai paukštis nutupia aktorei ant galvos.

„Kaip tik tuo metu, kai norėjau sakyti „Veiksmas!“, pastebėjau, kad paukštis tarsi atlenkia plunksnas, ir pagalvojau: „O, ne, paukštis padarys kakį.“ – prisimena režisierius. „Ir paukštis padarė didelį kaką, kuris pasipylė ir nusileido Naomi [Watts] galva ir nuvarvėjo jai nuo nosies galiuko. Ir tai įvyko projekto pradžioje, kai mes visi dar tik susipažinome. Bet ji tik pradėjo juoktis ir aš pagalvojau: „Gerai, šaunu. Kurdami šį filmą visi esame tinkamos nuotaikos.“

„Ir laimei, tai buvo vienintelis atvejis, kai Pingvinas nusilengvino ant ko nors kokioje nors scenoje.“ – sako režisierius Glendyn Ivin.

Filmas rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

DĖMESIO! Asmenims nuo 16 m. amžiaus įėjimas į KINO NAMŲ renginius tik su GALIMYBIŲ PASU (turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą). Vaikams iki 16 metų GALIMYBIŲ PASAS nereikalingas (turėti asmens amžių įrodantį dokumentą). Kaukių dėvėjimas kino seanso metu neužkandžiaujant ir/ar negeriant – PRIVALOMAS. Vaikams iki 6 metų kaukių dėvėjimas – neprivalomas.