kinonamai.lt

Apie mus

Esame Kino namai TAURAPILIS – vienintelė Utenos rajone veikianti moderni 108 vietų kino erdvė su filmų rodymo 3D formatu galimybe.

Tikime, kad kino namai – inovatyvus veiklos modelis. Jis apima dvi giminingas, tačiau veiklos organizavimo požiūriu absoliučiai skirtingas veiklas:  filmų rodymą ir filmų kūrimą.

Dėl plataus ir nuolat plečiamo kūrybinių, ugdymo veiklų spektro, kino namuose TAURAPILIS kino filmų rodymas nėra pagrindinė veikla, tačiau, siekdami toliau, greičiau ir smarkiau plėtoti su kino menu susijusias veiklas, ypač filmų kūrimą, naujausių kino filmų rodymą laikome gyvybiškai svarbia veiklos sritimi. Jos dėka esame nors dalinai pajėgūs finansuoti menines ir ugdymo veiklas.  

Taigi kiekvienam, įsigijusiam bilietą į kino renginį kino namuose TAURAPILIS, tariame nuoširdų ir dielį "AČIŪ" - jūs ne tik nusipirkote bilietą į spalvotą ir įtraukiantį kino pasaulį, kuriame gerai praleiste laiką, bet ir prisidėjote prie naujo utenietiško filmo kūrimo, jo kelionės į kino festivalius ir, apskritai, Utenos vardo skambinimo Lietuvos, o gal net ir pasaulio mastu! Prisidėti prie gerų ir prasmingų darbų dar, turbūt, niekada nebuvo taip lengva - tiesiog reikia eiti į kiną.

Po pirmojo kino namų veiklos sezono, gimė pirmasis mūsų trumpametražis filmas "Batas", sukurtas drauge su partneriais "Turbo". Jis kino salės tamsą išvydo 2016 rugsėjį ir po pristatymo iškarto iškeliavo į kino festivalius.

Prieš šį trumpametražį filmą, kino kūrimo įgūdžius tobulinome daugybėje "video eksperimentų", kurių dalį kino namų TAURAPILIS svečiai matė ir galėjo įvertinti prieš kino filmus. Būtent todėl, kad mūsų svečiai, pirkdami bilietą į pasirinktą naujausią kino filmą, gali pamatyti ir mūsų kino ekperimentus, stebėti mūsų kūrybinį kelią, tobulėjimą, atsisakėme kino industrijoje vartojamo termino "kino seansai"  - pakeitėme juos "kino renginiais". Ir jaukiau, ir taikliau.

Kino namai įsikūrė 2015 m. ES ir Utenos rajono savivaldybės lėšomis renovuoto buvusio kino teatro „Taurapilis“ pastate, vienoje iš pagrindinių Utenos gatvių, Utenos Kultūros centro kaimynystėje prie Dauniškio ežero. Po renovacijos senasis kino teatras „Taurapilis“, kurio erdvės paskutiniais jo eksploatacijos metais buvo naudojamos įvairiais, ne tik kino rodymo tikslais, tapo kūrybinių industrijų centru, kuris taip pat pasiliko senojo pastato pavadinimą – „Taurapilis“.

Tiek apie save, tiek apie savo kūrybines veiklas, sumanymus mielai pasidalinsime su kiekvienu neabejingu kino menui, tad jei norite būti arčiau kino rašykite mums labas@kinonamai.lt , nes mūsų kino namai yra jūsų kino namai.

Kino namų TAURAPILIS šeimyna